Elämä ja Valo ry:n hallitus

YHDISTYKSEN HALLITUS JA TOIMIHENKILÖT

Hallitus kokoontuu keskimäärin kuusi kertaa vuodessa. Yhdistyksen toimintaa suunnittelee myös työvaliokunta, sekä muut toimikunnat (mm. tapahtumatoimikunta sekä mediatoimikunta). Hallitukseen kuuluu seitsemän varsinaista jäsentä sekä kaksi varajäsentä. Hallituksen jäsenistä on joka vuosi erovuorossa kaksi jäsentä. Hallituksen jäsenen toimikausi on kolme vuotta.

Elämä ja Valo ry:n hallituksen järjestäytymiskokous valitsi hallitukselle uuden puheenjohtajan sekä varapuheenjohtajan. Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin salolainen Terno Lindeman ja varapuheenjohtajaksi jyväskyläläinen Markku Mäkinen. Heidän toimikautensa alkoivat 1.1.2016.

 

HALLITUS 2016

Terno Lindeman, puheenjohtaja (Salo)

Markku Mäkinen, varapuheenjohtaja (Jyväskylä)

Keijo Baltzar (Lahti)

Markus Keväänranta (Kurikka)

Maunord Hagert (Orivesi)

Kyösti Lindeman (Helsinki)

Tuula Blomerus (Helsinki)

Varajäsenet:

Rosita Lindeman (Salo)

Angelica Långström (Hanko)

Toiminnanjohtaja:

Rainer Lindeman (Huittinen)

Logo 2015 netti uusi2 copy